Sesja sensualna – gdzie?

To ty wybierasz miejsce na swoją sesję. Może się odbyć w profesjonalnym studiu fotograficznym, ale też u Ciebie w domu albo w apartamencie hotelowym. Ważne jest, żeby taka sesja odzwierciedlała Twój charakter i realizowała twoje cele.   

Sesja sensualna w domu

Taka kobieca sesja może odbyć się w domu klientki. Jeśli z tobie tylko znanych powodów chcesz, żeby twoja sesja odbył się u ciebie – nie dyskutuję z tym i dostosuję się do takich warunków, jakie u ciebie zastanę. Wcale nie jest potrzebny piękny dom prosto z katalogu salony meblowego albo reklamy usług znanego projektanta wnętrz. Wystarczy łóżko, fotel, podłoga. Jeśli masz łazienkę z oknem, też można ją wykorzystać, aby urozmaicić zdjęcia. Okno balkonowe też można ciekawie wykorzystać do ładnych kadrów. Weź tylko pod uwagę, że im większa odległość między osoba fotografowaną a aparatem, tym lepiej.

Sesja sensualna w hotelu/apartamencie

Wykonując sesję sensualną w hotelu należy liczyć się z dodatkowym kosztem. Niektóre hotele mają stawki godzinowe właśnie na takie potrzeby sesji. Możesz sama znaleźć wnętrze lub zapytać fotografa czy ma jakieś fajne miejsce. W przypadku samodzielnego znalezienia lokum, warto dać mi wcześniej znać, aby mógł zapoznać się z warunkami jakie tam panują (głównie chodzi o światło i podłączenie do prądu). Zaletą apartamentu jest to, że zwykle jest posprzątany i ładnie udekorowany, dodaje sesji szczyptę nowości w porównaniu z sesją w domu.

Sesja sensualna w studio

Studio fotograficzne ma tę zaletę, której nie ma żadne inne miejsce – jest przygotowany na robienie zdjęć – jest dostęp do prądu, zawsze jest jak podłączyć lampy i ustawić cały potrzebny sprzęt. Jest też wystarczająco przestronne, żeby nie istniały ograniczenia wynikające ze zbyt małej odległości między osoba fotografowaną a obiektywem. Z tych powodów polecam wynajęcie studia fotograficznego zawsze jako pierwszy wybór. Kiedy dom jako miejsce wykonywania zdjęć nie gra szczególnej roli, wybierz studio.

Sesja sensualna – plener

Taka intymna sesje kobieca może też odbyć się w plenerze. Wówczas wyszukuje się miejsca mało uczęszczane, tak, aby zapewniało niezbędną prywatność. Jeśli masz ogród, też można go wykorzystać. Dużo trudniej jest przebrać się w plenerze, ale nie jest to niewykonalne. Tutaj można zacząć od bielizny i czymś na nią narzuconym: koszulą, szlafrokiem, bluzą. Masz inny pomysł? Już się nie mogę doczekać, żeby go zrealizować.