Nasze sesje kobiece to zawsze niezapomniana przygoda w świecie fotografii i urody!

Że JA mam tak pozować? JA? Serio?

Powiem Ci coś, czego się pewnie nie spodziewasz. Odkąd zajmuję się fotografią, mierzę się z reakcjami różnych osób na widok zdjęć sensualnych i aktowych, które zamieszczam na tej stronie. Wiesz, co mnie najbardziej zaskakuje? Nie same reakcje kobiet w stylu
„Co? Ja? Takie zdjęcia? Nigdy w życiu!”, ale to, od kogo zwykle słyszę takie słowa.

A słyszę je nawet od kobiet, które znam wiele lat i których nigdy nie posądziłbym ani o kompleksy, ani o nieśmiałość. 

Najbardziej naturalnie przyjmują moje propozycje wykonania sesji sensualnych osoby, które… po prostu miały w życiu do czynienia z kamerą lub jakąkolwiek formą pracy z ciałem – tańczyły na scenie albo prowadziły konferencje.

Z mojej obserwacji jednoznacznie wynika, że gotowość do udziału w sesji sensualnej czy aktowej NIE MA związku z wyglądem danej osoby i ewentualnymi jego mankamentami. Taki aspekt jak nadwaga – prawdziwa czy wyimaginowana – już zupełnie nie ma związku z gotowością do udziału i radością z fotograficznej sesji sensualnej czy aktowej.

Jeśli twoja pierwsza reakcja na myśl o takiej sesji była przerażeniem połączonym z nerwowym krytycznym ocenianiem w lustrze swojej figury — zatrzymaj się tu na moment.
Zapewniam cię. Obawa przed sesją sensualną jako przed czymś nowym, nieznanym, co zamierzasz zrobić pierwszy raz nie powinna zepsuć ci możliwości ujrzenia twojego piękna, które na pewno uda nam się utrwalić na zdjęciach.

Jak wygląda sesja sensualna?

Taka sesja wykonywana jest w studiu fotograficznym lub apartamencie hotelowym wyposażonym w łóżko i kanapę. Zdjęcia robi się przy świetle stałym — białym lub kolorowym. 

Zdjęcia mogą ukazywać całość, lub fragmenty twojego ciała. Mogą być kolorowe, biało—czarne lub w sepii. 

Nie ma tu ścisłych reguł. Chodzi o uchwycenie i utrwalenie twojego piękna w jego najbardziej zmysłowej odsłonie. Jeśli sama nie masz pomysłu, jak twoja sesja sensualna ma wyglądać — obejrzyj zdjęcia z mojej galerii i wskaż, które ci się podobają, na których chciałabyś się wzorować.

Jak się przygotować do sesji sensualnej?

W tym typie sesji ważny jest zarówno makijaż, jak i strój. Postaraj się zadbać przed sesją o swoją skórę na całym ciele. Nie planuj takiej sesji bezpośrednio po letniej wyprawie w góry, z której wrócisz z fragmentaryczną opalenizną podkreślającą miejsca, na których
miałaś założone okulary przeciwsłoneczne, skarpetki i zegarek. 

Nie wykonuj też na kilka dni przed sesją zabiegów kosmetycznych, które mogą podrażnić skórę.

Na sesję sensualną możesz ubrać się dowolnie – dla jednych odpowiednim strojem będzie bielizna, dla innych niedopięta luźna koszula czy kusa sukienka. Ubranie, nawet najbardziej wyzywające, nie powinno być jednak zbyt obcisłe – elementy wrzynające się w skórę nie wyglądają ładnie, czerwone ślady po świeżo zdjętym pasku od spodni też nie prezentują się dobrze. Zegarka nie zakładaj wcale w dniu sesji, nie noś też biustonosza na ramiączkach, jeżeli chcesz sfotografować swoje ramiona saute.

Możesz przynieść klika strojów — zawsze lepiej któregoś nie wykorzystać, niż z góry narzucać sobie niepotrzebne ograniczenia. Sesja zwykle trwa minimum dwie godziny i realnie w tym czasie można wykorzystać ok. 4 strojów.

Do odważnych świat należy!

Sesja aktowa rządzi się technicznie takimi samymi prawami, jak sesja sensualna. Różnicą jest tylko to, że ubranie zastępujemy odpowiednią grą światła i cienia.

Sesję aktową można łączyć z sensualną w dowolnych proporcjach – jedyną kwestią, o jaką trzeba zadbać, jest taki dobór strojów na część sensualną, żeby nie pozostawiły one śladów na ciele na część aktową. Można też zacząć od aktu.