Sesja aktowa – co to jest?

Przebieg sesji sensualnej i aktowej jest zbliżony — główna różnica jest w tym, że akt przewiduje pokazanie odkrytego ciała. Przygotowanie na sesję aktową jest troszkę inne, bo zamiast doboru strojów trzeba skupić się na zadbanie o jak najlepszą kondycję skóry.

Dlaczego na tej stronie w galerii większość modelek jest szczupłych i młodych?

To prawda, większość osób na zdjęciach na tej stronie to profesjonalne modelki, które utrzymują się z pozowania i z tego powodu dają zgodę na publikację swoich zdjęć. Osoby prywatne zwykle robią zdjęcia dla siebie, oprawiają w ramki w domu, albo zamykają je w albumach na kłódkę z szyfrem — każdy może robić ze swoimi zdjęciami, co chce. Ja po wręczeniu odbitek klientowi usuwam jego zdjęcia ze swoich dysków zgodnie z RODO. „Tylko” dlatego nie ma ich na stronie. Jeśli będziesz mieć ochotę dołączyć do mojej galerii, przyjmę twoją ofertę z radością.

Jak mam uwierzyć, że nadaję się na sesję sensualną lub aktową, jeśli jestem stara i mam nadwagę?

Jeśli planujesz w najbliższym czasie urodzić się jeszcze raz w innym ciele, niż masz teraz – jasne, poczekaj z sesją do tego momentu. Jeśli jednak masz — jak ja i raczej wszyscy ludzi na świecie — jedno ciało, przyprowadź je na sesję, a ja tak dobiorę scenografię i światło, żeby sfotografować cię od jak najlepszej strony. Jeśli nie czujesz się komfortowo patrząc na siebie w pełnym świetle i w całej okazałości wciśniętej w dawno nieużywana koronkową bieliznę, lepiej wybrać taki styl zdjęć, na której kontur twojego ciała będzie wyłaniał się z mroku, albo odpowiedni rekwizyt przysłoni drobiazg, na który nie masz ochoty patrzeć. Może po tej sesji kupisz sobie zupełnie inne ubrania niż dotychczas, zapiszesz się na bachatę i dojdziesz do wniosku, że wszystkie krzywdzące słowa typu „nie wypada”, „ty???” i „jak to?” nie robią już na tobie wrażenia… Zawsze, kiedy udaje mi się osiągnąć taki efekt, poza pięknymi zdjęciami, jeszcze bardziej lubię fotografię.